Naše tipy

4 způsoby, jak začlenit světlo do zahradního designu

0
světlo

Není nic lepšího než posezení na zahradě, ať už s rodinou, přáteli nebo sousedy. Pokud však nemáte to správné osvětlení, po zatmění můžou nastat komplikace.
Zahradní osvětlení však není praktické jenom kvůli možnosti delšího posezení s přáteli. Pomáhá také vytvořit lepší pocit z prostoru, když se nacházíte uvnitř a díváte se v noci ven.
Ať už je vaše zahrada obrovská nebo jen chcete co nejlépe využit prostor svého dvorku, přichystali jsme pro vás inspiraci na osvětlení, které vám návštěvy i sousedé budou závidět.

1. Závěsné osvětlení v pergole nebo altánu

Pergoly a altány jsou útulným místem pro odpočinek a večerní besídky s lahví dobrého vína anebo knihou. Závěsným osvětlením vytvoříte ohromující atmosféru, která je vhodná pro jakýkoliv styl. Jste víc umělec a vyberete si dekor nebo se rádi obklopujete luxusem a pověsíte si diamantový lustr? Je to zcela na vás, nezapomínejte však také na počasí. V nepřízni budete muset lustr možná odnést dovnitř anebo ho přinejmenším zakrýt.

2. Nasviťte si rostliny

Měkké a přímo snové osvětlení si zabezpečíte kombinací osvětlení s listím. Zastrčte malá světla pod keře, které jich atmosfericky rozzáří. Využít můžete také různé velikosti světel napříč živými ploty anebo jich umístit přímo uvnitř. Nejvíc vyniknou u rostlin s vysokými stonky.
Využít můžete také svítící květináče. Ano, slyšíte správně a ne, nevypadají lacině ani nevkusně. Pro ještě praktičtější zahradu využijte „chytré“ květináče, které můžete ovládat na dálku a vdychněte tak zahradě špetku luxusního nádechu.

3. Vestavěné osvětlení pod chodníkem

Zvažte také zabudování osvětlení „pod“ cestu na vaši zahradě. Pokud cestu vyvýšíte několik centimetrů nad její okolí, můžete udělat zázraky. Díky tomu můžete pod cestu vestavět různé druhy světla, od jednoduchých LED pásků až po náročnější osvětlení jakými jsou třeba reflektory, které jsou nejenom praktické díky plnosti svého světla, ale i krásné.

4. Zabudované podlahové reflektory

Podlahová bodová svítidla jsou skvělým řešením především pro malé prostory. Opticky zvětší malé prostory, aniž by zabírali nějaké místo navíc, pokud je zapustíte přímo do terasových desek. Řešením může byt také umístění světel blízko stěny a přidání zelených stěnových panelů. Vnesou tak do prostoru zeleň ale nezaberou místo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *