Naše tipy

Typy střešních oken: Jaký je nejlepší pro váš domov?

0
Modern attic white bright kitchen in loft apartment

Šikmá střecha může být tím pravým prvkem pro zvýšení přirozeného osvětlení a ventilace ve vašem domě. Při výběru střešního okna je však klíčové vzít v úvahu různé typy a jejich výhody. Základním rozdělením je na vnitřní a venkovní. Kromě toho ale můžete vybírat také: 

  • kyvná (vyklápěcí), 
  • výsuvná, 
  • kombinace předchozích typů. 

Klasičtější typy střešních oken: Otevírací a vyklápěcí 

Otevírací střešní okna jsou klasickou volbou s možností otevírání dovnitř. Jsou jednoduchá, spolehlivá a snadno ovladatelná. Vyklápěcí okna nabízejí dodatečnou funkcionalitu, umožňují odvětrání i při dešti. Oba typy jsou cenově dostupné a vhodné pro širokou škálu domácností. Můžete si pořídit i doplňky. Moskytiéry pro střešní okna chrání před hmyzem váš domov v létě. Navíc budou vypadat stylově. 

Střešní okna s otvorem na vyjíždění (velux) 

Velux střešní okna jsou synonymem pro kvalitu a inovace. S možností otáčení o 180 stupňů umožňují snadný přístup na střechu a jedinečný výhled. Moderní technologie umožňují také automatické ovládání, což přináší vyšší komfort a energetickou efektivitu. 

Elektricky ovládaná střešní okna s technologickými vychytávkami 

Pro ty, kdo ocení moderní technologii, jsou k dispozici střešní okna s elektrickým ovládáním. Dálkovým ovladačem nebo aplikací na chytrém telefonu lze pohodlně ovládat otevírání, zavírání a naklonění okna. Některé modely jsou vybaveny senzory deště, které automaticky uzavřou okno při detekci srážek. Zakoupení záclony do střešního okna bude působit útulně. Tu ale musíte ovládat ručně. 

Energeticky efektivní střešní okna 

Z hlediska energetické efektivity jsou ideální střešní okna s trojskly a nízkým tepelným průchodem. Tyto modely minimalizují tepelné ztráty, což znamená nižší náklady na vytápění v zimě a lepší izolaci v letních měsících. Investice do energeticky efektivních střešních oken se může dlouhodobě vyplatit. 

 

Zdroj obrázku: Daniel Jędzura / stock.adobe.com 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *