Naše tipy

Cestičky na zahradě: budujte je s citem i fantazií

0
chodník

Cestičky na zahradě jsou nejen praktickým, ale i estetickým prvkem. Žádná zahrada se bez cest neobejde, ačkoli si mnohdy myslíme pravý opak: brzy ale přijdeme na to, že se nám vyšlapaná ulička v trávníku nelíbí a začneme přemýšlet nad vhodnějším řešením.

Směr cestičky na zahradě vybírejte pečlivě

Cestičky na zahradě je potřeba budovat nejen s citem, ale i fantazií a rozumem. V první řadě si tedy dobře zamyslete nad tím, kudy cesta povede – nevhodně vedená cestička může způsobit, že si brzy začnete cestu zkracovat a tím pádem budete vyšlapávat cesty jinudy, takže si opět poškodíte vzhled trávníku.

Ne nadarmo se říká „dvakrát měř, jednou řež“.

Možností je nekonečné množství

Věřte nebo ne, ale cestičky na zahradě nemusí být hotové mistrovským dílem. Dokonce se nemusíte pouštět a nikdo složitých řešení. Možností je takřka nekonečné množství, stačí si mezi nimi jen vybrat a rozhodnout se pro tu nejlepší alternativu – někdo dá přednost tvrdým chodníkům, jiný se rozhodne pro měkké cesty.

Jaké materiály jsou vhodné?

Co se materiálu týče, rozhodně máte z čeho vybírat. Cestičky na zahradě lze vytvořit nejen z volně ležících kamenů, které můžete částečně zapustit do země, ale jako vhodnou volbou se jeví kupříkladu i štěrk, písek nebo dlažba. Pěknou cestičku, která příjemně podtrhne design vaší zahrady, hravě vykouzlíte i z cihel – ty se dnes vyrábí i v jiných odstínech, nežli pouze v klasické oranžové barvě.

Dobrou zprávou je, že mezi sebou můžete jednotlivé materiály je libovolně kombinovat. Třeba takový štěrk si dobře rozumí s dlažbou, doplnit jej můžete i o dřevěné pražce nebo klasické cihly. Velmi pěkně vypadá kombinace cihel a přírodního kamene. Stejně tak je možné cestičku vysypat štěrkem a do štěrku posléze usadit větší nášlapné kameny. Stačí jen zapojit fantazii a se vzhledem cestičky si vyhrát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *