Vše pro zahradu

Dokonalý trávník? Pořiďte si kvalitní benzínový stroj pro vaši zahradu

0
trávník
Zdroj: Olena Serzhanova / Shutterstock.com

Zejména pokud máte rozlehlejší pozemek, který je zároveň členitější a musíte zde kosit trávu pravidelně, rozhodně se vám vyplatí nákup kvalitní a výkonné benzínové sekačky. Benzínové modely jsou obecně výkonnější než modely elektrické, kromě toho za sebou nemusíte tahat kabel. Samozřejmě zde přichází ke slovu pohonné hmoty a nutnost o něco pečlivější údržby, na druhou stranu vám to klady těchto benzinových strojů plně vynahradí.

Vybíráme benzínovou sekačku

V prvé řadě je potřeba si určit, jaké vlastně máme požadavky na takovou benzínovou sekačku. Na velkou plochu je potřeba zvolit sekačku s dostatečným výkonem, abychom se se sekáním trávy dlouho netrápili. Kromě toho je také důležité, aby taková sekačka měla:

  • Dostatečnou šířku záběru
  • Odpovídající kapacitu sběrného koše
  • Potřebné funkce a výbavu

Šířka záběru jde zpravidla ruku v ruce s rostoucím výkonem. Výkonnější sekačky zkrátka mají širší záběr. Také zpravidla analogicky roste kapacita sběrného koše. Pamatujte, že pokud máte opravdu velkou travnatou plochu, možná pro vás může být zajímavější zahradní traktor. Pokud jde o výběr benzínové sekačky, určitě se zaměřte také na funkce a výbavu. Někdo může požadovat například schopnost mulčování. Pro benzínové sekačky také bývá typické, že disponují pojezdem, přičemž se na to zaměřte zejména u těžších modelů. Zajímat by vás měla také schopnost si pojezd případně přizpůsobit a jaká je vlastně jeho rychlost, aby vám to při sekání vyhovovalo.

Co s přerostlou trávou?

Tak, jako jsme zmiňovali, že pro opravdu rozlehlé pozemky se může hodit více zahradní traktor, specifické je to také v případě přerostlé trávy, případně na místech, kde je sekání trávy ztíženo náročným terénem. Tady byste měli zase pouvažovat o pořízení křovinořezu. Kvalitní stroje dnes dodávají také specializované internetové obchody, jako třeba svarecky-obchod.cz a najdete zde široký výběr různých značek. Vybírat si tak můžete přesně podle vašich požadavků na cenu a kvalitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *