Vše pro zahradu

Doplňte zahradu nábytkem a užijte si pohodové léto

0
nábytek
Zdroj obrázku: Kuznetsov Alexey / Shutterstock.com

Léto se kvapem blíží a je načase poohlédnout se po nábytku, který by doladil vaše zahradní posezení. Přeci jen by byla škoda zahradu nevyužít k odpočinku nebo setkávání s přáteli, když to počasí konečně dovolí. Na co se při výběru zahradního nábytku soustředit?

Nejdřív plánujte, pak kupujte

Než vyrazíte na nákupy, dobře si promyslete, co vlastně využijete, kam to umístíte a jak o to hodláte pečovat. Je možné koupit nejen stoly a židle, ale také lavice, lehátka, houpačky, relaxační křesla nebo i různé doplňky. Dopředu si stanovte rozpočet a raději vsaďte na kvalitu a praktičnost. Je dobré dopředu promyslet, kam nábytek umístíte, z čeho bude vyroben a jak o něj budete pečovat. Na venkovní posezení je vždy vhodné volit nábytek z odolnějšího materiálu, který může být vystaven slunci, větru a dešti.

Materiál

Aktuálním trendem v oblasti zahradního nábytku je umělý ratan, který je doplněn pohodlným čalouněním s venkovní úpravou. Umělý ratanový nábytek je skvělý na použití venku, jelikož velmi dobře odolává UV záření a špatnému počasí. Výhodou je také to, že je prakticky bezúdržbový a velice lehký, stálobarevný a odolný. Obvykle bývá také vyroben z hliníkové konstrukce a jeho součástí bývají i vyjímatelné polstry na zahradní nábytek s venkovní úpravou. Tento materiál je trendy a praktický, ale samozřejmě nejde o jediné funkční řešení. Někomu se navíc ratan může zdát až příliš „přírodní“ a bude volit raději něco víc stylového.

Chcete ušetřit?

Ne každý má peníze na nový zahradní nábytek. Pak existují možnosti, jak alespoň trochu ušetřit. Velmi levnou volbou bývá plastový nábytek, který sice nevyniká vzhledem, ale je skutečně takřka nezničitelný a hodí se třeba i v případě, že máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Ušetřit můžete také díky využití starých palet, které snadno předěláte na funkční nábytek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *