Naše tipy

Jak na zahradě využít přírodní materiály – vyhrajte si se dřevem i kovem

0
Zahrada

Přírodní materiály se na našich zahradách objevují stále častěji, což je jedině dobře. Nenarušují přírodní charisma pozemku a nabízí nám nespočet možností pro jejich využití. Přírodní prvky zkrátka na zahradu patří, otázkou je, jak si s nimi na své zahradě vyhrajete.

Přírodní materiály a současné trendy

V posledních letech moderní trendy využití přírodních materiálů v českých zahradách jedině nahrávají. Zčásti je to dáno i tím, že se současné trendy orientují ekologickým směrem a preferují přírodní prvky, se kterými se dá opravdu úžasně pracovat.

Pakliže je pro vás vaše zahrada vizitkou, s kterou se chcete chlubit, nebojte se při jejím zkrášlování vsadit na přírodní materiály, mezi které patří nejen dřevo, ale i kov nebo kámen.

Jak přírodní materiály v zahradě využít

S přírodními materiály v podobě dřeva, cihel nebo kovů hradě pracovat mnoha způsoby.

Kámen jako součást skalky

Kameny typické pro vaši lokalitu můžete využít jako součást skalky, mezi rostlinami se jistě budou vyjímat. Pakliže na zahradě skalku nemáte, využijte pěkné kusy kamenů jako solitéry.

Ze dřeva mohou být dekorace i nábytek

Nevyužít na své zahradě tak úžasný přírodní materiál, kterým dřevo bezesporu je, by byla obrovská škoda. Ze dřeva mohou být na zahradě nejen dekorace, ale třeba i nábytek – v posledních letech se stále více rozmáhá trend v podobě nábytku z palet, který si zručný kutil dokáže vyrobit svépomocí.

Kovu se v zahradě nebojte

Využití kovů na zahradách je stále častější. Kromě kovového nábytku, který může být různě členěný a tvarovaný, mohou vaši zahradu ozdobit i dekorace vyrobené z tohoto materiálu – například v podobě detailů na pergole.

Cihly nejen v klasické oranžové barvě

Cihly se v dnešní době dají pořídit nejen v klasické oranžové barvě, ale někteří výrobci jsou schopni nabídnout svým zákazníkům i jiné barevné tóny. Z cihel si na své zahradě můžete postavit dekorační zídku, vhodné jsou i pro použití na cestičky nebo schody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *