Vše pro zahradu

Jaký dřevěný nábytek je nejtrvanlivější? Poradíme, na jaký druh dřeva se zaměřit

0
zahradní nábytek

Pryč jsou doby, kdy dřevěný zahradní nábytek znamenalo pořídit si stůl či židli s kovovou kostrou a výplní ze smrkového nebo borovicového dřeva. Nic proti kráse starých časů, ale dřevěný nábytek v moderním pojetí znamená často úplně něco jiného. Vybírat jej můžete podle odstínu dřeva, podle trvanlivosti anebo podle toho, jak se vám jednoduše líbí. Není potřeba se přizpůsobovat předem danému formátu, možnosti pro výběr dřevěného nábytku, který bude sedět vám i vaší zahradě, jsou takřka nepřeberné.

Moderní dřevěný nábytek to jsou kousky z exotického dřeva

Mezi jasné favority mnoha posledních sezón patří v oblasti dřevěného nábytku, sestavy z teaku. Ten v sobě spojuje vysokou trvanlivostuživatelský komfort a moderní a svěží vzhled. Teakové dřevo je navíc lehké a skladné a zahradní nábytek z něho tak lze velice snadno přemisťovat tam, kde jej zrovna momentálně potřebujete nejvíce. Jeho předností je také vysoká odolnost. A to nejen vůči vlhkosti, ale také proti škůdcům a plísním. U teakové židle či stolu jsou chráněny olejem obsaženým ve dřevě ale také jejich kovové části.

Přednosti moderního zahradního nábytku z teakového dřeva

Nábytek z teakového dřeva si bez problémů poradí také se střídáním suchého a vlhkého počasí a není nutné jej ani natírat. Počítat ale musíte s tím, že bez nátěru chytne časem mírně našedlou patinu, která jej pak bude doprovázet již po celou dobu jeho existence. Chcete-li mít nábytek z teakového dřeva pořád příjemně hnědý, jako v době, kdy jste jej koupili, budete mu muset pravidelný nátěr napouštěcím olejem alespoň jednou ročně dopřát.

Je libo exotiku až z Austrálie?

Pak si dopřejte venkovní nábytek z eukalyptového dřeva, které pochází až z jižní polokoule. Australané využívají dřevo z eukalyptu ke stavbě domů a mostů, protože je pevné a lehké. Stejné vlastnosti má i nábytek, který je z něho vyrobený. Navíc je eukalyptové dřevo pověstné svou medovou barvou, která se při správné údržbě nemění ani po letech. Údržba eukalyptového dřevěného nábytku pak spočívá v pouhém přetření povrchu olejem určeným na dřevo. Aby byl váš nábytek z eukalyptu také pohodlný, doplňte jej o molitanové podušky a polštáře. Eukalyptový nábytek šetří nejen peníze, ale také čas. Ten pak můžete věnovat třeba pěstování bylinek, které zkrášlí vaši zahradu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *