Naše tipy

Kopřiva – zázrak přírody

0
kopřiva

Ač to tak nevypadá a spousta z nás bere kopřivu jako plevel, patří tato kouzelná rostlinka mezi jedny z nejléčivějších bylin, které existují. Takový kopřivový čaj je chuťově nejen velmi výborný, ale především má mnoho zdravotních účinků. Kopřiva je zajímavý přírodní lék, na který často zapomínáme. A účinkuje nejen na naše zdraví, výborným pomocníkem je také v kuchyni či kosmetice.

Kopřiva dvoudomá je naší nejlepší rostlinou na pročištění krve. Má velké množství pozitivních účinků na zdraví, odvodňuje, čistí taktéž ledviny, na které působí tak trochu jako kartáč, pomáhá při alergiích, které nás obzvláště v tomto období nemile obtěžují. Kopřivou zaženete i bolesti hlavy, žaludeční vředy, bolesti žaludku, únavu a další. Jestliže chcete vyzkoušet její blahodárné účinky, doporučujeme několik tipů na užívání kopřivy.

Kopřivový detox

Na jaře je ideální doba na pročištění, mezi oblíbené detoxikační čaje patří právě čaj z kopřivy. Tento čaj výborně odvodní, pročistí ledviny, podpoří krvetvorbu, projasní pleť. Čaj by se měl pít maximálně jeden měsíc, poté je dobré vynechat. Výhodou čaje je jeho příjemná chuť, dá se pít za studena i za tepla. Čaj můžete zakoupit v lékárně, ale ještě lepší je si kopřivu nasbírat a udělat si vlastní odvar, který je mnohem silnější a chutnější. Stačí se vydat na procházku tam, kde rostlinka roste, vybavit se gumovými rukavicemi, pytlíkem a nůžkami a posbírat kopřivové hlavy. Po důkladném omytí můžete vařit odvar za čerstva, nebo si rostlinku usušit. Popíjení odvaru je vynikající podporou pro léčbu alergií.

Kopřiva na vlasy

Nejen muže někdy trápí řídnoucí vlasy. O problémech s vlasy u žen se tolik nemluví, ale jde o velice nepříjemný problém. Kopřiva je lék, který podporuje růst vlasů. Proto se také můžete setkat s kopřivovými šampony – ale pozor, ve složení musí být skutečně urtica dioica, jinak jste koupili bohužel šampon, který se s kopřivou ani nepotkal. Kromě šamponu je nejlepší cestou pro ozdravení vlasů kopřivový odvar, kterým omyjete hlavu a masírujete. Výsledky jsou více než pozitivní a vaše vlasy budou zdravé, krásné a lesklé.

Čerstvá šťáva z kopřivy

V dnešní době plné zdravých smoothie a šťáv z ovoce a zeleniny je možné vyzkoušet i šťávy v kombinaci s kopřivou. Kopřiva pomáhá mimo jiné také při ekzémech a kožních problémech. Kopřivu můžete jednoduše odšťavnit, silnou šťávu pak smíchat s vodou a pít každý den. Působí také jako startovací kůra proti únavě.

Kopřivový špenát

Kopřiva najde využití i v kuchyni. Listy se dají uvařit jako špenát, výborná je také do nádivky nebo do polévky. Jídlo pak dostane novou, neobvyklou chuť a je skutečně zdravé.

Kopřiva na pleť

Rostlinka má blahodárné účinky také na pleť. Ocení ji zejména problematická pleť. Obsahuje velké množství minerálů. Využít můžeme jako pleťovou masku – smícháme čerstvou šťávu z kopřivy s medem a necháme působit dvacet minut, nebo chladným odvarem potíráme pleť před použitím krému každý den. Vyzkoušejte a budete mile překvapeni. Kopřiva totiž ráda změní váš pohled na ni a vy zjistíte, že jde o skutečnou královnu ze světa rostlin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *