Vše pro zahradu

Tipy jak snadno a efektivně zachytit a využít dešťovou vodu

0
dešťovou vodu
Zdroj: Lost_in_the_Midwest / Shutterstock.com

V několika posledních letech se i v našich zeměpisných šířkách setkáváme v letních měsících s něčím, na co jsme dříve nebyli zvyklí, s nedostatkem vody. Ať se již jedná či nejedná o jeden z důsledků klimatických změn, které na naší planetě probíhají, jde o poměrně nepříjemný problém, který znepříjemňuje život velkému množství lidí. Bohužel se zdá, že se časem bude tento problém pouze zhoršovat. Není se tak čemu divit, že mnoho lidí, kteří mají rodinný dům se zahradou, chatu či chalupu, hledá způsob, jak zachytit a využít dešťovou vodu.

Pomocníci k zachycení deště

Na podporu zadržení a následné využití dešťové vody se zaměřují i některé dotační programy, nejznámějším je i díky svému jménu zcela jistě Dešťovka. Nejsnadnější řešení, jak na svém pozemku dešťovou vodu zachytit a zadržet, představují rozmanité betonové nádrže na dešťovou vodu. Právě k financování jejich koupě i instalace lze využít nejrůznější dotační programy. K dispozici jsou nádrže různých tvarů a velikostí, většinou v rozmezí čtyř až dvanácti metrů krychlových. Vodu, kterou jejich pomocí zadržíte, můžete poté použít nejen k zalévání zahrady, což je v naší republice suverénně nejčastější způsob, ke kterému se dešťová voda využívá, ale také k úklidu či při splachování.

Beton versus plast

Pokud jde o materiály, ze kterých se nádrže na zachycení dešťové vody vyrábějí, většina firem nabízí buď nádrže betonové, nebo plastové. Z praktického hlediska jsou mnohem výhodnější nádrže betonové, i když jejich pořizovací cena je o něco vyšší. I levné betonové jímky jsou ale mnohem odolnější a pevnější než plast. Navíc plastové nádrže se pak musí následně různými způsoby zajišťovat proti případným sesuvům zeminy. Voda se z obou typů nádrží čerpá pomocí čerpadla. Nutno dodat, že pokud chcete, aby jímka byla usazena správně a následně dobře fungovala, vyplatí se její instalaci přenechat odborníkům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *