Vše pro zahradu

Vyberte si pergolu, která vaše bydlení promění v oázu klidu a pohody

0
pergola
Zdroj: Artazum / Shutterstock.com

K rodinnému domu neodmyslitelně patří pergola. Je to skvělá investice, která vám umožní užívat si pobyt na zahradě za každého počasí, a v dnešní době můžete získat pěknou pergolu skutečně za dobrou cenu. Jak vybrat pergoly, aby vám co nejlépe sloužily?

Jak velká bude?

Základní parametrem bezpochyby bude velikost pergoly. Při volbě rozměrů je třeba zamyslet se zejména nad tím, jak chcete pergolu do budoucna užívat. Především tedy zvažte, kolik lidí by se pod ni mělo vejít. Klíčové je vědět také to, že pokud bude pergola větší, než je zákonný limit, bude si potřeba vyřídit stavební povolení, což už může být komplikace navíc. Pořídíte-li některou z hotových pergol, které jsou určeny k montáži svépomocí, nebude nic takového potřebné.

Volba materiálu

Pergoly se vyrábějí z různých materiálů, ale mezi nejoblíbenější patří dlouhodobě hliník. Takové pergoly totiž vynikají atraktivním a moderním vzhledem, který je vlastně poměrně univerzální. Kromě toho nabízí dlouhou životnost a bezúdržbovost. Další možností jsou také dřevěné pergoly, které jsou ideální hlavně pro náročnější zákazníky, kteří preferují přírodní vzhled a materiály. Na zastřešení pergoly se nejčastěji využívá polykarbonát/lexan, ale je možné pořídit i celokovovou či celodřevěnou střechu, případně pergoly, které mají stylové markýzy nebo jsou zcela nezastřešené.

Jak by měla vypadat?

Určitě je to podstatná otázka, protože styl a vzhled pergoly by měl ladit s ohledem na celý dům i jeho okolí, aby pergola nepůsobila jako pěst na oko. Dají se pořídit samonosné pergoly, které lze umístit i mimo dosah domu, ale častější bývá, že se pergoly montují přímo ke zdi domu a jsou kotvené do fasády. Pokud se vám nepodaří vybrat z předem hotových a typizovaných pergol, je možné nechat si vyrobit pergoly na míru. Díky tomu máte možnost volit z více rozměrů, barevných provedení či typů střešních krytin, ale i stejně tak si navrhnout vlastní řešení podlahy nebo doplňkového sortimentu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like

Komentáře

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *